Odvlhčovače vzduchu

Odvlhčovače vzduchu se používají k vysoušení vzduchu (vysoušení zdiva). Široké spektrum využitelnosti odvlhčovačů je předurčuje k řešení problémů vlhkých sklepů, suterénů, apod.

  • Odvlhčovače vzduchu najdou využití také v knihovnách, archivech, galeriích nebo depozitářích, kde je nutné udržet určitou úroveň relativní vlhkosti, toto pravidlo platí také třeba pro objekty (prostory) kde se skladují potraviny nebo jiné rizikové zboží. Vysoušeče vzduchu pomáhají všude, kde je vysoká relativní vlhkost vzduchu (např. v bytech, kancelářích, v počítačových místnostech, obchodech, ve skladech apod.).
  • Obzvláště vlhké místnosti jako jsou koupelny, prádelny, sklepy, skladiště a další. Odvlhčovače vzduchu účinně chrání před škodami způsobenými vysokou vlhkostí vzduchu, např. poškození knih, nábytku, uměleckých děl a jiných cenných předmětů. Odvlhčovače vzduchu svým působením zabraňují především tvorbě plísní, rzí a dalších poškození.
  • Nezbytné použití pak mají průmyslové odvlhčovače vzduchu na stavbách (vysoušení zdiva, omítek, zbavení přílišné vlhkosti zdiva nedostatečnou izolací (vysoušení vlhkého zdiva např. po povodních nebo také po vytopení sousedy).

Prostorová sušička prádla je odborníky považována za nejekonomičtější a nejefektivnější řešení při sušení prádla. Navíc sušička prádla chrání i místnost, neboť současně vysouší celý prostor.Naše nabídka
Najdete nás na Facebooku