F8000 | COMETEO Profesionální meteokryt před vlivy počasí, přirozeně ventilovaný

Kód: F8000
Neohodnoceno
Značka: Comet
6 316 Kč / ks 5 219,83 Kč bez DPH 6 316 Kč / 1 ks
Do 7 dnů
Můžeme doručit do:
6.3.2024
Možnosti doručení

Meteokryt je nezbytné příslušenství všude tam kde chcete měřit spolehlivě venkovní teplotu a relativní vlhkost vzduchu. Požitím meteokrytu (tzv. radiačního štítu) zároveň mechanicky chráníte měřicí přístroj nebo sondu před přímým deštěm, sněhem a sluncem. Přímé působení povětrnostních vlivů (deště, slunce, sněhu) na přístroje je zpravidla nežádoucí a to jak z pohledu věrohodnosti měření tak z pohledu životnosti zařízení !!!

Detailní informace

Detailní popis produktu

F8000 | COMETEO Profesionální meteokryt před vlivy počasí, přirozeně ventilovaný

Profesionální pasivní radiační štít pro optimální ochranu měřicí techniky před vlivy počasí pro nejpřesnější měření.

Profesionální radiační štít bez ventilátoru se používá k ochraně snímačů teploty a vlhkosti před atmosférickými vlivy. Unikátní konstrukce radiačního krytu minimalizuje záření dopadající na snímač, minimalizuje záření pohlcené krytem a maximalizuje proudění vzduchu kolem čidel.

Povrch vystavený slunečnímu záření je vyroben z bílého vysoce reflexního UV stabilního plastu ASA. Vnitřní povrchy jsou vyrobeny z matného černého plastu pro minimalizaci vnitřních odrazů. Velký průměr lamel 210mm poskytuje plnou ochranu měřicího přístroje.

Každá ze čtrnácti černých lamel je vybavena kruhovou štěrbinou, která umožňuje vertikální proudění vzduchu skrz celý radiační kryt. Štěrbina také odděluje osluněnou část lamely od vnitřní části, a zabraňuje tak přenosu tepla na senzory.

Uvnitř lamel je k dispozici válcový prostor o průměru 110mm a výšce 210mm pro chráněné umístění celého měřicího zařízení.

Meteokryt má unikátní odolnost proti vnikání vos a dalšího hmyzu, bez rizika vzniku hnízd.

"Nejen meteokryt, ale kompletní COMETEO systém s minimalizací nepřesností měření."

Lze použít s přístroji COMET a většinou profesionálních meteorologických zařízení. Použitelný s většinou sond, např. Vaisala, Rotronic apod.

POZOR: Meteokryt je dodáván bez měřicího přístroje a bez vnitřního držáku (viz. související produkty). Každý přístroj/sonda může potřebovat jiné uchycení.

Parametry

Rozsah provozní teploty -40 až +65 °C
Rozsah provozní vlhkosti  0 až 100 % RH
Rozměry ∅ 250 x 396 mm
Hmotnost cca 2,4 kg (bez montážních svorek)
Materiál meteokrytu UV stabilizovaný ASA, nerezová ocel

VLASTNOSTI

COMETEO je vyroben z ASA plastu, který je odolný vůči mechanickému poškození a UV záření. ASA plast je UV stabilizovaný, antistatický a velmi stabilní v čase. Měřicí zařízení je plně chráněno uvnitř meteokrytu prostřednictvím maximalizované plochy horního krytu.

TEPLOTA VZDUCHU V METEOROLOGII:

Měření teploty vzduchu v meteorologii je nesnadný úkol. Přesné měření teploty vzduchu vyžaduje minimalizaci místních vlivů (např. stromů a budov) a minimalizaci vlivů prostředí, které ovlivňují okamžité měření teploty v místě senzoru.

Světová meteorologická organizace - WMO mezinárodně definuje teplotu v blízkosti zemského povrchu jako "teplotu měřenou teploměrem vystaveným vzduchu na místě chráněném před přímým slunečním zářením" (WMO, 1992).

Hlavní funkce krytu teploměru je chránit senzor před přímým nebo nepřímým slunečním zářením a chránit senzor před vlhnutím. Vlhnutí senzoru a meteokrytu může být způsobeno mlhou, mrholením nebo deštěm. Avšak ochrana před zářením a vlhnutím koliduje s požadavkem dostatečné ventilace. Kvůli nedostatečné ventilaci se v meteokrytu vyvine mikroklima. Ve skutečnosti všechny kryty vytvářejí vlastní mikroklima a rozdíly mezi klimatem okolí závisí na typu a konstrukci krytu. Z výše uvedeného vyplývá, že kryt teploměru by měl mít vysokou odrazivost, aby se minimalizovalo zahřívání lamel a následné oteplování vzduchu při proudění přes lamely k senzoru.

Pro snížení doby, kdy je vzduch v kontaktu s lamelou, by radiální vzdálenost desky měla být co nejmenší. Aby se zabránilo vytváření mikroklimatu v meteokrytu, měl by být také maximalizován průtok okolního vzduchu krytem tím, že se rozteč lamel zvolí co největší. Musí se ovšem brát zřetel na požadavek, aby se zabránilo zvlhčení senzoru. Jakákoli konstrukce meteokrytu je výsledkem kompromisů. Hledání optimální konstrukce je vážným úkolem, který vyžaduje použití různých metod pro studium chování meteokrytu.

V terénu závisí skutečné rozdíly mezi teplotou vzduchu v meteokrytu a okolní teplotou především na převládajících povětrnostních podmínkách. Také stav povrchu země a vlhkost půdy ovlivní teplotu vzduchu v meteokrytu, protože záření nebo odrazy způsobí rozdíly závislé na konstrukci meteokrytu. To se může snadno vyskytnout v oblastech se sněhovou pokrývkou a v pouštích.

Doplňkové parametry

Kategorie: Držáky a kryty
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: